Konferencja „Szczepienia Ochronne – jak zachęcić nieprzekonanych”

wpis w: Bez kategorii | 0

Konferencja „Szczepienia Ochronne – jak zachęcić nieprzekonanych”, organizowana przez Instytut Matki i Dziecka we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Odbędzie się w sobotę, 29 września 2018 roku w Instytucie Matki i Dziecka, przy ulicy Kasprzaka 17a w Warszawie.

Jest to wydarzenie szkoleniowo-naukowe oparte na rzetelnej, usystematyzowanej wiedzy ekspertów dotyczącej szczepień. Konferencja skierowana jest w szczególności do lekarzy rodzinnych i pediatrów. Organizatorami merytorycznymi wydarzenia są prof. Ewa Helwich – Krajowy Konsultant ds. Neonatologii oraz Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego – prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska.  

Podczas spotkania zostaną poruszone takie zagadnienia jak: rola i skuteczność szczepień ochronnych w zapobieganiu chorobom zakaźnym, bezpieczeństwo szczepień ochronnych, korzyści i zagrożenia związane ze szczepieniem szczególnych grup pacjentów, groźba nawrotu chorób zakaźnych wyeliminowanych przez szczepienia oraz poprawa komunikacji pomiędzy lekarzem a rodzicem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisanie się do udziału w konferencji. Można zrobić to również mailowo lub telefonicznie pod nr 22 32 77 423.

Adresy stron internetowych, na których znajdują się dalsze informacje: http://www.imid.med.pl/pl/aktualnosci/konferencja-szczepienia-ochronne-jak-zachecic-nieprzekonanych