Kampania „Coś was łączy? Zrób test na HIV!”

wpis w: Bez kategorii | 0

Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa podlaskiego włączyła się w realizację kampanii edukacyjnej zainaugurowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS pt. „Coś Was łączy? Zrób test na HIV”. Jednym z elementów powyższej kampanii jest Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV.

Głównym celem kampanii oraz Europejskiego Tygodnia Testowania jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV jak największej liczbie osób. Lepiej jest wykonać test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone mogą mieć dobrą jakość życia i mieć zdrowe dzieci. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

W Białymstoku w dniach 23 listopada-3 grudnia, test na HIV, anonimowo i bezpłatnie można wykonać w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym przy ul. Bema 2, lok. 010, 011 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17-30. Dodatkowo testy w kierunku HIV możemy wykonywać przez cały rok w Punkcie Konsultacyjnym przy Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytety Medycznego w Białymstoku, przy ul. Żurawiej 14, pawilon C, niski parter.