Światowy Dzień Walki z Rakiem

wpis w: Bez kategorii | 0

 

Zbliża się 17 Światowy Dzień Walki z Rakiem – 4 lutego 2017 r. Większość ośrodków onkologicznych w Polsce zwyczajowo w pierwszą sobotę lutego pod patronatem Polskiej Unii Onkologicznej organizuje akcję „Dnia Drzwi Otwartych”. Jest ona dobrą okazją do rozpropagowania w społeczeństwie informacji na temat chorób nowotworowych i zachowań sprzyjających troszczeniu się o własne zdrowie, zachowania czujności onkologicznej i uczestniczenia w bezpłatnych, profilaktycznych badaniach przesiewowych.

    „Dzień Otwarty” odbędzie się także w Białostockim Centrum Onkologii – w sobotę  4 lutego w godzinach 10.00 – 12.00,  ul. Ogrodowa 12 (Specjalistyczna Przychodnia Onkologiczna, wejście od ul. Warszawskiej).

Proponowane hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem to nadal aktualny APEL Polskiej Unii Onkologii i całego środowiska onkologów polskich o wspólne, intensywne działania na rzecz zapewniania równego dostępu w naszym kraju do europejskich standardów kompleksowej opieki onkologicznej stosownie do nadal aktualnych postulatów zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem z 2000 roku.

Apel można znaleźć pod linkiem:   http://www.puo.pl/program-walki-z-rakiem/narodowy-program-zwalczania-chorob-nowotworowych/apel-puo-do-wszystkich-obywateli-naszego-kraju

 

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Hajnówce

Irena Dymińska