Kampania „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina”

wpis w: Bez kategorii | 0

Kampania skierowana jest do wszystkich osób, które spotykają się z problemami oraz wyzwaniami korzystając z opieki zdrowotnej. Każdy może stać się potencjalnym pacjentem, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak poradzić sobie w polskiej służbie zdrowia.

W celu poprawy wiedzy społeczeństwa na temat praw pacjenta, zostały przygotowane filmy informacyjne, artykuły prasowe oraz spoty radiowe. Wszystkie elementy kampanii są dostępne na stronie www.bpp.gov.pl.

Druga Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. „Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina” ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej.
Od 2015 kampania sukcesywnie ukazuje się w mediach ogólnopolskich – w wybranych stacjach telewizyjnych oraz radiowych a także w prasie drukowanej.
Spoty reklamowe emitowane były także w pociągach Tramwajów Warszawskich, Szybkiej Kolei Miejskiej, Kolei Mazowieckich a także na ekranach LCD znajdujących się w wybranych placówkach medycznych.


Odcinek 1 opowiada o prawie pacjenta do informacji oraz prawie pacjenta do wyrażenia zgody na udzielenie świadczeń zdrowotnych
Reklama telewizyjna


Odcinek 2 opowiada o prawie pacjenta do intymności i godności oraz prawie pacjenta do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego


Odcinek 3 opowiada o prawie pacjenta do dokumentacji medycznej